Seminarski i Diplomski Rad

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Principi poslovanja banaka". Rad ima 14 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.

Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.

Ako tekst koji se nalazi ispod nije čitljiv (sadrži kukice, znakove pitanja ili nečitljive karaktere), molimo Vas, prijavite to ovde.

Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati ovde.

 



VISOKA ŠKOLA ZA POSLOVNU EKONOMIJU I PREDUZETNIŠTVO

BEOGRAD

SEMINARSKI RAD

Predmet: BANKARSKO POSLOVANJE

PRINCIPI POSLOVANJA BANAKA

Loznica, novembar, 2010. godina.

Sadržaj

Uvod…………………………………………………………………………...2

Principi poslovanja banaka…………………………………………………….3

2.1 Pojam likvidnosti……………………………………………………... .....3

2.2 Utvrđivanje likvidnosti……………………………………………………4

2.3 Značaj likvidnosti…………………………………………………….......6

2.4 Strukturalni izvori rezervi likvidnosti…………………………………….8

3.Sigurnost banaka……………………………………………………….………10

5.Zaključak………………………………………………………………………11

Literatura………………………………………………………………………..14

1.UVOD

Danas je gotovo nemoguće zamisliti život bez banake.One su svuda oko nas , određuju naš život, I donekle , svojom aktivnošću ,čine život mnogih od nas lakšim.

U ovom radu ću se osvrnuti na banke I bankarski system , odnosno baziraću se samo poslovanje bankaka kao I principe po kojima banke posluju.

Banka , je bitna finansijska institucija ,koja se nalazi u složenim procesima proizvodnje I prometa I to u njegovom najznačajnijem delu:procesu formiranja I kapitala I njegove upotrebe.Mobilizacija I koncentracija novca I akumulacija , odnosno , štednja , je jedna od izuzetno značajnih funkcija banke, ali ništa manje nije značajna I funkcija koja iz toga sledi-pozajmljivanje tako koncentrisanih sredstava brojnim subjektima privredne aktivnosti.Banka postaje regulator novčanih tokova u njihovom stalnom priticanju I oticanju iz banke.

Banka je postigla poslovni uspeh ako je ostvarila ciljeve koji su joj odredili akcionari i menadžment banke. Sigurno je da mnoge banke imaju svoje jedinstvene ciljeve. Neke banke žele da ostvare dugoročne

Finansijska tržišta tranzicijskih država označena su kao nelikvidna,plitka i s velikim volatilnostima vrednosti finansijskih instrumenata kojima se trguje na tim tržištima. Banke su u tranzicijskim državama glavni učesnici na finansijskim tržištima, obezbenuju likvidnost drugim finansijskim institucijama i

održavaju pouzdan platni sistem. S obzirom da su banke glavni deo finansijskih sustava tranzicijskih država, neophodno je obezbediti stabilan I bezbedan bankarski sistem kontinuiranim praćenjem izloženosti banke pojedinačnim vrstama rizika. Da bi banke efikasno ispunjavale svoju ulogu

financijskog posrednika, oni pribavljanju sredstva od likvidnih novčano suficitarnih komitenata i zatim ih usmeravaju nelikvidnim, odnosno novčano deficitarnim komitentima. Problem nastupa kad se izvršenje ove dve radnje ne poklopi u isto vreme, odnosno, komitenti odluče povući svoje depozite u vreme kad

kreditni plasmani nisu vraćeni i kad ne postoji mogućnost brzog unovčenja manje likvidnih oblika imovine.

2.Principi poslovanja poslovanja banaka

U stabilnoj privredi, I stabilnom sistemu banaka , usklađenost priliva I odliva novca predodređuje očuvanje jednog od osnovnih principa bankarskog poslovanja-principa likvidnosti.Uz ovaj osnovni princip idu , ne mnogo nebitniji principi:

Princip poslovnosti I efekikasnosti

Princip sigurnosti I efikasnosti ulaganja sredstava u reprodukciji

...

 

------------------- CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU.---------------------

    www.maturski.org

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL:

[email protected]

maturski.org Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.maturski.org, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!